LINK-TURKEY

Noel Kabaresi 2011

Noel Kabaresi 2011: Serhat Doğan "Teşekkürler Almanya - Kebap ile Peynirli Kek Arasında Kalan Bir Türk”

2010 Avrupa Kültür Başkentleri (Ruhr Havzası ve İstanbul) kapsamında düzenlenmiştir.

Düzenleyen: Linkturkey
İşbirliği Partnerleri: F. Almanya İstanbul Başkonsolosu Brita Wagener'in himayedarlığında ve Goethe Enstitüsü İstanbul ile işbirliğinde
Sponsorlar: Mercedes-Benz, Siemens, Schenker Arkas, Austrotherm, Manzara Istanbul, Concept Team
Tarih: 11 Aralık 2011, Pazar
Yer: Alman Başkonsolosluğu İstanbul

 

Adventskabarett fyer2011

Program

Köln’de doğup, İzmir’de büyüyen Serhat Doğan, 2004 yılında komedyen vizesiyle Almanya’ya giden ilk Türk oldu. Gittiğinden bu yana hem Türk, hem de Alman hemşerilerinin davranış biçimlerini ayrıntılı gözlemleyerek ilk solo programı için bol bol malzeme topladı. Örneğin futbol stadyumundaki ortak ve faklı tutumlar karşısında hayretlere düştü. Sadece bununla kalmayıp, mesela Bavyera’da hiç kimsenin Almanca bilmediğini görünce şaşkına döndü. Münih’te bir bardak bira ısmarlayana neden bir akvaryum getirildiğini halen anlayamadı. Bütün gün bir köşede duran bir adamın, üzerinde " Uyanın" yazan gazeteden günde bir tane satmasına rağmen, neden orda durmakta ısrar ettiğine dair sırrı halen çözebilmiş değil.

„Teşekkürler Almanya“ – kültürler arası klişeler ve bunların çakışmasına dair 90 dakikalık, ardı ardına patlatılan espri zincirlerinden oluşan bir kabare programı. Bu programda Serhat Doğan bir Türk magandanın diskotekte dans edişiyle, Mallorca’da kafayı bulmuş bir Almanın garip garip hoplaması arasındaki paralellikleri gözler önüne seriyor.


LINKTURKEY

Selamiali Mah. Cumhuriyet Cad. 46

Boğaziçi Plaza, Kat 5

34664 Üsküdar/Istanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: +90(0)216 332 34 60

Faks: +90(0)216 443 46 55

Üsküdar Vergi Dairesi 413 591 34 886

443 46 55
Realtime website traffic tracker, online visitor stats and hit counter

BÜLTENİMİZE KAYDOLUN

Bülten listemize kayıt olarak, gelişmelerden erken haberdar olun.

EKONOMİ HABERLERİ